Skip links

Bıldırcın yumurtasının faydaları neler?

Bıldırcın yumurtasının inanılmaz faydaları

Bıldırcın yumurtası gerçekten bir vitamin ve protein deposudur. Günümüzde insanlar günler boyu çalışıyorlar ve bunun yanına bolca yemek tüketip enerji elde etmeleri lazım. Dolayısıyla insanoğlu tükettiği yemeğe dikkat etmeye çalışıyor. Çalışmak ve çabalamak enerjinizi alır ve eğer bu tüketilmiş enerji tekrar elde edilemezse insan çalışmaya ve hatta hareket etmeye bile gücü kalmaz. Bu yüzden yediği yemeklerin ona enerji ve vücuduna gerekli mineralleri ve vitaminleri vermesi lazım. Bu makalede sizlere enerji deposu olan bıldırcın yumurtasının özelliklerinden bahsedeceğiz ve onun inanılmaz faydalarından anlatarak sizlere sağlıklı bir yemek tanıtmış olacağız.

Mutlaka dediklerimiz aklınızda kendinize bu soruyu sormuşsunuzdur: “ Küçücük bir yumurta nasıl bu kadar enerji barındırabilir?” Evet. Doğrudur. Bıldırcın yumurtası gerçekten çok küçüktür ama bunuda unutmayın ki içindekiler birer canlı oluşturmak için yeterlidir. Bıldırcın yumurtası çoğu hastalıklara şifalı ve sağlıklı yaşamak için çok iyi bir yemektir. Makalemizin devamında sizlere bıldırcın yumurtasının faydalarından bahsedeceğiz.

bıldırcın-yumurtası

Bıldırcın yumurtasının Fiziksel özellikleri:

Boyut ve şekil olarak çoğu kuş yumurtalarından farklıdır. Örneğin kaz, tavuk ve ördek yumurtalarından çok daha küçüktür.

Bıldırcın yumurtası genel olarak asya ülkelerinden ve özellikle japon ve çin’de çok tüketiliyor. Özel japon yemeklerinde bıldırcın yumurtası mutlaka kullanılıyor ve olmazsa olmazlardan biridir. Avrupa ülkelerinde asya ülkelerinin tam aksine bıldırcın eti çok fazla tüketiliyor.

Bıldırcın yumurtasının Faydaları

sağlıkMide hastalarına çok faydalıdır

Mide hastalıklarına yakalanan ve mide yaraları olan hastalar bıldırcın yumurtası tüketerek yumurtadaki amino asit sayesinde zaman içerisinde iyileşebilirler.

Cinsel organların daha iyi olmasına ve güçlenmesine yardımcı olur

Bu yumurtayı tüketerek cinsel hormonlar güçlenir ve prostat gibi cinsel organları daha iyi işlem yapmasında yardımcı olur.

Kemiklerin güçlenmesinde ve dayanıklı olmalarına yardım eder

kemik-sağlığıBir tür amino asit barındıran bu yumurta kemiklerim güçlenmesinde ve özellikle büyüme çağında olan çocukların kemiklerinin gelişiminde önemli bir rol oynar.

Metabolizmayı güçlendirir

Bıldırcın yumurtası tüketerek vücudun metabolizma sistemi çok güçlenir ve zararlı yağlar vücuttan atılmış olur. Ayrıca bu yumurta Bolca B vitamini barındırır.

Dişlerin çürümesini önler

diş-sağlığıZink içeren bıldırcın yumurtası dişlerin çürümesini önler ve dişlerinizin daha beyaz ve daha güzel olmasına yardımcı olur.

Astım ve teneffüs hastalarına şifalıdır

Mutlaka etrafınızda veya ailenizde nefes almakta sorun yaşayan insanlar vardır. Bıldırcın yumurtası nefes hastalarına ve astım hastaları için çok faydalıdır ve iyileşmelerinde gerçekten etkilidir.

Zarar görmüş ve dökülen saçlar için faydalıdır

saç-sağlığıBu yumurtada bulunan bir tür asit dökülen ve zarar görmüş saçlar için çok faydalıdır ve çok öneriliyor.

Anne karnında olan bebeklerin zekalarının artmasına yardımcı olur

anne-sağlığıZekalı ve akıllı çocuklara sahip olmak istiyorsanız mutlaka doğal vitaminli ve proteinli yemekler tüketmeyi sakın unutmayınız. Büyüme çağında olan çocuklarınıza bile bıldırcın yumurtası yedirebilirsiniz ve bu onlar için çok faydalı olacaktır.

güçlü-çocuklarDikkat etmeniz gereken nokta şudur ki her şeyin fazla tüketilmesi zararlıdır. Bıldırcın yumurtasının çok fazla tüketimi hastalanmanıza neden olur. Bu konuya da dikkat edin lütfen.

Makalemizi okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz.

 

 

 

Join the Discussion