Skip links

Bıldırcın yumurtasının inanılmaz faydaları

Bıldırcın yumurtasının inanılmaz faydaları

Bugünki makalemizde Bıldırcın yumurtasının inanılmaz faydaları nelerdir ve nasıl tüketilmesi gerektiğini sizlere anlatacağız.

Bıldırcın yumurtasının inanılmaz faydaları

Bıldırcın yumurtası gerçek bir vitamin bombasıdır.

Sizce bıldırcın yumurtasının faydaları neler? Hiç bıldırcın yumurtasının inanılmaz faydaları hakkında düşündünüz mü? Eskiden beslenme yolları ve yemek çeşitleri insanlar için pek önemi yoktu ve insanlar karınlarını doyurmak için yemek yerlermiş. Ama zaman geçtikçe ve insanların bilgisi arttıkça doğru beslenmeyi ve değişik yemek çeşitlerini tanıyarak yemek sepetlerine yeni yiyecekler ilave ettiler. Yemek sepetine ilave edilen yeni yemeklerden birisi bıldırcın yumurtasıdır. Günümüz insanı bıldırcın yumurtasının faydaları hakkında bilgi sahibidir.  Bıldırcın yumurtası bildiğiniz gibi tavuk yumurtasından çok küçüktür ama vitamin ve mineral olarak tavuk yumurtasından daha çok faydalıdır. Şöyleki bu yumurta bol vitaminli, mineralli, antioksidanlı ve birçok yararlı maddelere sahiptir. Bıldırcın yumurtası insanlar arasında vitamin bombası olarak adlandırılıyor. Çoğu anneler çocuklarının günlük öğünlerine bıldırcın yumurtası da ilave etmişler ve çoğu insanlar bile haftada birkaç kez bıldırcın yumurtası tüketiyorlar. Şimdi bolca bıldırcın yumurtasının faydaları hakkında söz ediceğiz.
Makalemizin devamında bu yumurtanın diğer özelliklerinden daha çok konuşacağız.

Bıldırcın yumurtasını diğer yumurtalarla kıyaslarsak daha küçük bir boyuta sahip ve birçok faydalı özelliklere sahiptir.

İşte bıldırcın yumurtasının inanılmaz faydaları ında birkaç örnek:

Örnek olarak:

 • Gözlerin güçlenmesinde yardımcı olur.
 • Bol enerjilidir.
 • İnsanın neşesini yerine getirir. Nedeni ise vücutta protein ve vitamin üretir ve bu yüzden yorgunluğu atar ve neşeli olmayı sağlar.
 • Çocukların büyümelerinde çok etkilidir.
 • Yüksek tansiyon olanlara çok faydalıdır.
 • Vücudu bakterilerden ve mikroplardan arındırır.

Bıldırcın yumurtası

Bıldırcın yumurtasının en önemli faydaları.

 1. Mide hastaları için iyileştirme özelliği
 2. Çocukların büyümeleri için çok faydalıdır
 3. Sağlam dişinizin olmasını sağlar
 4. Saçları besler
 5. Çocukların iştahlarını çoğaltır
 6. Kas yapar
 7. Cinsel organların iyileşmesinde yardımcı olur
 8. Anne karnındaki embriyo için çok faydalıdır.

Mide hastalıkları

Bıldırcın yumurtasında olan aminoasit midenin sorun yaşayan bölümlerini iyileştirir. Mide iltihabını bile iyileştirir.

Cinsel organlara etkisi·

Bu kuşun yumurtalarında cinsel hormonlar vardır ve tüketildiğinde bu hormonlar cinsel organları destekler ve onların sağlığı için çok önemlidir.

Sorun yaşayan kemikler

Lizin amino asitlerin en önemli amino asitlerden dir. Bıldırcın yumurtasında olan amino asitlerin birisi lizindir. Lizin kemiklerin sağlığı için çok önemlidir ve kemiklerin sertleşmesine ve dayanıklı olmasına yardımcı olur. Çocuklarınız kemik sorunu yaşıyorsa ona bıldırcın yumurtası verebilirsiniz. Bunu ilk başta aile hekiminize danışın.

 Metabolizma sistemine olan etkisi

Bıldırcın yumurtası metabolizma sistemi için çok iyidir. Bu yumurtada B vitaminlerinin hepsi vardır ve bu vitaminler enerjili olmanızı sağlar.

Sağlıklı dişler

Bıldırcın yumurtasının sarısı çinko kaynağıdır ve bilmeniz gereken nokta şudur ki vücutta çinko eksikliği dünyada 5.Hastalıktır. Bu madde dişler için çok faydalıdır.

Saçların sağlığı

Linoleik asit bir amino asit olarak bıldırcın yumurtasında renksiz bir maddedir ve bu madde saçların sağlığı için çok iyidir ve saç dökülme gibi sorunları çözer.

Zekaya etkisi

Anne karnında olan embriyonun zekasına çok etkilidir. Bıldırcın yumurtası yüksek miktarda fosfora sahiptir. Fosfor zekanın artması için çok önemlidir.

Kas yapar

Bıldırcın yumurtasının yüksek oranda proteine sahiptir. Az miktarda olsa biler protein oranı çok yüksektir. Bu yemek sporcular için gayet uygundur. Kısa zamanda kaslarının yapımına şahit olacaklar.

 • Dikkat etmeniz gereken nokta şudur ki çok fazla tüketim sizin için zararlı olabilir. Haftada 2-3 kez yeterli olabilir.

Altın kuluçka makineleri ile başarılı bir kuluçka makinesi elde edebilirsiniz.

Join the Discussion