Skip links

Hovabator kuluçka makinesi

Hovabator kuluçka makinesi

Hovabator kuluçka makinesi G.Q.F firması tarafından üretilen ev tipi kuluçka makinelerinden biridir. Dünyada son 30 yılın en iyi ev tipi kuluçka makinesi seçilen hovabator en ekonomik kuluçka makinesi olarakta biliniyor.

hovabator kuluçka makinesiHovabator kuluçka makinesinin özelliklerinden bahsetmek istersek eğer ilk başta onun ısı sisteminin nasıl çalıştığını anlatabiliriz. Isıtıcı elementi sayesinde makinenin içi otomatik olarak uygun sıcaklığa getiriliyor ve içindeki yumurtalar gelişmeleri için gereken sıcaklığa sahip olmuş oluyorlar. Bu ısıtıcının bir diğer özelliklerinden biri de şudur ki ısı miktarını yumurtaların zarar görmeyeceği kadar üretir ve bu olası hasarı önlemiş olur. Isının kontrol edilmesi makinede bulunan termostat sayesinde gerçekleşir.

hovabator kuluçka makinesiHavalandırma sistemi

Yumurtaların gelişmelerine devam edebilmeleri için oksijene ihtiyaçları vardır. Makinede bulunan havalandırma fanı, makinenin içini düzenli olarak havalandırır.

hovabator kuluçka makinesiNem üretme sistemi

Makinenin taban kısmında birer su tepsisi bulunuyor. Tepsiye gerekecek kadar su koyarak nem üretimi sağlanmış oluyor.

Makinenin kapağında bulunan iki adet camı sayesinde makinenin içi görülebilir ve yumurtaların vaziyetini kontrol etmek mümkün oluyor.

Diğer özellikler:

Boyut: 46.4*46.4*13.1 inch

Ağırlık: 3.62 pound

Kapasite:

Otomatik viyol kullanmak isterseniz viyolde 42 adet tavuk yumurtası( Orta boy) veya manuel viyol kullanmak istiyorsanız 50 adet tavuk yumurtası kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer türlerdeki kuşlarında yumurtalarını bu makine yardımıyla rahatlıkla inkübe edebilirsiniz.

 

 

 

Join the Discussion