Skip links

Kuluçka makinesi fiyatları ve fiyatları etkileyen etkenler

Kuluçka makinesi fiyatları

Birçok önemli etkenler Kuluçka makinesi fiyatları ile ilgilidirler. Bu faktörleri aşağıda sizleri bilgilendirmek için bulunduruyoruz.

Kuluçka makinesi fiyatları
Kuluçka makinesi fiyatları

Kuluçka makinelerinde etkili olan faktörler:

  1. Yapımda kullanılan parçaların kalitesi.
  2. Garanti süresi ve satış sonrası hizmetler.
  3. Makinenin büyüklüğü.
  4. Marka ve üreten firma.

Makinenin büyüklüğü nasıl fiyatta etkili olabiliyor?

Kuluçka makineleri piyasada 3 çeşittir:

  1. ev kullanımı kuluçka makineleri
  2. Yarı endüstriyel kuluçka makineleri
  3. endüstriyel kuluçka makineleri

Genelde kapasitesi yüksek olan ( endüstriyel) kuluçka makineleri, kapasitesi az olan makinelere ( ev kullanımı) göre daha uygun bir fiyata sahiptirler. Anlattığımız size biraz garip gelebilir ama devam edeceğimiz konuda bu durumu daha detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Bir örnek olarak devam edersek anlaşılması sizlere daha kolay olacaktır.

Eğer 48 adet yumurta kapasitesine sahip bir kuluçka makinesini bir 126 adet yumurta kapasitesine sahip kuluçka makinesiyle fiyatlarını kıyaslarsak eğer bu sonucu elde etmiş olacağız:

48 adetli makinenin fiyatı: 740 tl
126 adetli makinenin fiyatı:1540 tl

740 / 48 = 15.4                                                                                                                                            12.2 < 15.4
1540 / 126 = 12.2
Elde ettiğimiz sonuçta gördüğünüz gibi yüksek kapasiteye sahip olan kuluçka makinesi az kapasiteye sahip olan makineye göre daha uygundur.

Kalite nasıl kuluçka makinesi fiyatında etkili olabiliyor?

Kuluçka makinesinde kullanılan parçaların kalitesi ve markası fiyatta etkilidir. Daha iyi ve daha kaliteli birer kuluçka makinesi almak istiyorsanız daha fazla bir ücret ödemeniz gerekiyor. Kontrolör sistemi, ısı ve nem sensörleri, kabin ve benzeri özellikler daha kaliteli olurlarsa makinenin fiyatıda normal olarak daha fazla olacaktır. Ayrıca makine daha kaliteli parçalara sahip olursa sonuç olarak daha verimli olacaktır.
Makinen kaliteli olup olmamasını anlamak kendine göre zor bir iştir. Başarılı bir alışveriş yapmak istiyorsanız makinenin detaylarını incelemeniz gerekir. makinenin bazı fiyatta etkili olan bölümleri sizlere anlatacağız.

Her zaman kullanılan pahalı parçalar makinenin kaliteli olduğu anlamına gelmez. Kullanılan parçalar kaliteli olmalarından yana makineye uygun olmaları gerekir.

Makinenin fiyatında en etkili olan parçalardan biri sensördür. Dünyanın en iyi kuluçka makinesi üreticileri genelde SHT sensörü makinelerinde kullanıyorlar. Bu sensör pahalı olmasından yana en iyi nem ve ısı sensörüdür. Bu sensörün kuluçka makinesinde kullanılması makinenin kalitesini ve tabi fiyatını yüksek yapan özelliktir. SHT sensörü kuluçka makinesi için gayet uygun bir sensördür.

Markanın kuluçka makinesinin fiyatında olan etkisi nedir?

Markası ünlü bir ürün satın almak her zaman zevk vericidir. Kuluçka makinesinde de aynı durum geçerlidir. Ama nasıl en popüler kuluçka makinesi üreticileri bu kadar ünlü olabiliyorlar. Bu soru çoğu insanlara merak konusudur, cevabını merak ediyorsanız bizimle beraber olun.
Üreticinin ünlü bir marka olması makinede olan bazı etkili faktörlerdir. O faktörleri aşağıda inceliyoruz:

  • Ürünün kalitesi

Yukarıda anlatmış olduğumuz gibi kalite ürünün fiyatında etkilidir. Kalite marka da etkisini göstererek onun ünlü ve çok istenen bir marka olmasına neden oluyor. Tabi bu kalite uzun zaman ürünlerde bulunmalı ki kullanıcı tekrar o ürünü aldığında kalitesinin her zaman olduğuna inanmalı.

  • Gerçek garanti ve satış sonrası hizmetler

Ürünün garantisinin olması üreticinin ürettiği ürüne güvendiği anlamına gelir. Ve müşteri bu güvenceye inanarak ürünü satın alıp ve o markanın ünlü olmasına neden oluyor. Ünlü firmalar ürünlerine satış sonrası hizmet sunarak kullanıcıya güvenli bir kullanım sağlamış oluyor. Kullanıcının üreticiye güvenmesi o markanın ünlü bir marka olmasına neden oluyor.

  • Ürünle ilgili bilgi verme

Ürünü almak isterken herkes alacağı ürünle ilgili herşeyi bilmek ister. Ünlü bir marka her zaman müşterilerine ürünleriyle ilgili bilgi vererek onların ilgilerini çekip ve güvenmelerini sağlar.

Altın kuluçka makineleri kaliteli vede çok teknolojiktirler. Tam otomatik ve akıllı Altın kuluçka makinelerinin fiyatları kaliteleri ile karşılaştırıldığında çok uygundurlar.

Bu makalede kuluçka makinelerinin fiyatlarında etkili olan faktörleri inceledik ve umarız sizlere istediğiniz bilgileri vermişizdir. Bizimle beraber olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz.

Join the Discussion