Skip links

Kuluçka makinesi malzemeleri

Kuluçka makinesi malzemeleri

Kuluçka makinesi malzemeleri genelde kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerdir. Kuluçka makineleri çok hassas olurlar. Bu yüzden kullanıcılar dikkat etmediklerinde makinenin bazı kısımları ve parçaları bozulabilir. Kuluçka makinesinin çoğu kısımları bozuldukları zaman kolayca değiştirilip ve kolayca tamir edilebilirler. Ama bu kuluçka makinesi malzemeleri ni tanımak lazım ki neyin bozulduğunu anlayabilmek mümkün olsun. Bu makalede sizlere kuluçka makinesi malzemeleri nin neler olduğunu ve ne işe yaradıklarını anlatacağız.

Kuluçka makinesi malzemeleri genelde kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerdir. Kuluçka makineleri çok hassas olurlar. Bu yüzden kullanıcılar dikkat etmediklerinde makinenin bazı kısımları ve parçaları bozulabilir. Kuluçka makinesinin çoğu kısımları bozuldukları zaman kolayca değiştirilip ve kolayca tamir edebilirler. Ama bu kuluçka makinesi malzemeleri ni tanımak lazım ki neyin bozulduğunu anlayabilmek mümkün olsun. Bu makalede sizlere kuluçka makinesi malzemeleri nin neler olduğunu ve ne işe yaradıklarını anlatacağız.

1.Çevirme motoru

 

 

Çevirme motoru kuluçka makinesinin en önemli parçalarından biridir ve yumurtaları dikkatli bir şekilde zarar vermeden çevirir. Çevirme motorları genelde en çok bozulan parçalardır bu bunun iki nedeni vardır. 1.kalitesiz motorlar uzun süre boyunca kullandıkları yüzünden bozulabilirler ve viyol hareketsiz kalır ve yumurta bozulur.2.Yüksek basınç altında kalan motorlarda bozulabiliyorlar. Çevirme motoru viyole bağlı olduğu için basınç altında kalmış olur ve dayanıksız olursa kırılır ve çalışmaz.

Dolayısıyla çevirme motoru kaliteli ve makineye uygun bir motor olması gerekiyor.

2.Elektronik kart

Elektronik kart kuluçka makinesinin en önemli malzemelerinden biridir ve bu kart sayesinde çoğu işlemler gerçekleşiyor.

Elektronik kart programlanmış bir sisteme sahiptir ve bu sistem sayesinde motor çalışır, nem ve ısı sensörleri çalışır, havalandırma sistemi çalışır ve bir çok sistemler bu kart sistemiyle işlemine devam ederler.

3.Havalandırma fanı

Kuluçka makinesi malzemeleri nden biri havalandırma fanıdır. Kuluçka makinesinin içerisinde bulunan yumurtalar taze havaya ihtiyaçları vardır. Bu fan yardımıyla makinenin içi havalanır ve havalandırma sorunu ortadan kalkar.

4.Sensörler

Kuluçka makinesinin içi ısı ve nem olarak doğru ayarda olması gerekiyor. Bunun doğru ölçülmesi için nem ve ısı sensörleri dayima nem ve ısı miktarını ölçer ve gerektiğinde ısıtıcı çalışır ve ısı oranı yükselmiş olur ve ısı haddinden fazla olduğunda ısı doğru miktara düşmesi için bir süre ısıtıcı çalışmaz. Nem üreteci de aynı şekilde çalışır.

5.Viyol

Yumurtaların uygun bir konumda olmaları için makinenin içinde özel viyoller bulunur ve yumurtalar bu viyollerde konulur ve işlem gerçekleşir. Viyoller yumurtaların kırılmasını ve zarar görmesini önler ve kuluçka süresinde güvenliği yumurtalara sağlamış olur.

6.Su kabı

Nem üretimi için su gereklidir ve suyu karşılamak için makinenin için su kabı bulunuyor. Kullanıcı su kabını belli miktarda doldurup ve makinenin içinde yerleştirmesi gerek.

Bizimle birlikte olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz.

Aşağıda yorum bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

 

Opinions

    1. Post comment

      Merhabalar. Sitemizin Online mağaza adındaki sayfada bu aksesuarlar mevcuttur. İsdiğinizi ihtiyacınıza göre bakıp ,beğenip satın alabilirsiniz.

      Permalink

Join the Discussion