Skip links

Kuluçka makinesi motoru

Kuluçka makinesi motoru

Kuluçka makinesi motoru konusundaki makalemizi sizlerle paylaşacağız. Kuluçka makinesi motoru bildiğiniz gibi kuluçka makinesinin bir parçası olark bu makinede önemli bir işlemi uygular. Kuluçka makinesi motoru nu daha detaylı bir şekilde inceliyoruz.

kuluçka makinesi motoruKuluçka makinesi motoru

Kuluçka makinesi sisteminde birçok malzemeler ve elektronik sistemler bulunuyor ve bu sistemler birleşip ve bir hedef için çalışırlar. Bu hedef ise döllü yumurtanın inkübe işlemini başarılı bir şekilde yapmaktır. Kuluçka makinesi motoru da bu önemli sistemlerinden birisidir. Kuluçka makinesi motoru sayesinde makinede bulunan viyol hareket etmiş olur ve sonuç olarak viyol üzerinde bulunan yumurtalar çevrilmiş olurlar.

Viyol motoru nasıl çalışır

Anlattığımız gibi viyolü hareket ettirmek için bir motora ihtiyacımız var. Bu motor viyolün belirli bir noktasına bağlıdır ve bu belirli noktadan yumurtaların tamamını çevirir. Viyol motoru normal bir motor değildir. Viyolü çevirmek için gereken motor bazı özelliklere sahip olması gerek.

Viyol motoru özellikleri

Bu motorlar çok yavaş ve çok düşük bir hızla çalışırlar. Nedeni ise yumurtaları zarar görmemesidir. Yüksek hızla çalışırsa eğer yumurtalar zarar görür ve istediğimiz sonucu elde edemeyiz. Bu motorlar o kadar düşük bir hızla çalışırlar ki hatta bu hareketi görmek bile mümkün olmuyor. Sadece uzun zaman boyunca çalıştığında viyolün döndüğünü hissetmek mümkün. dolayısıyla en önemli özelliklerinden biri düşük hızla çalışmasıdır.

kuluçka makinesi motoruBu motorun bir diğer özelliklerinden biri çok dayanıklı ve uzun zaman çalışabilme kabiliyetine sahip olmasıdır. Bazı kullanıcıların şikayetlerinden birisi şudur ki motor bir süre çalıştıktan sonra çalışmadığı. Bu sorunun nedeni şudur ki kalitesiz motorlar ve dayanıksız motorların bazı kuluçka makinelerinde kullanılmalarıdır. Dayanıksız motorlar bir süre çalıştıktan sonra bozulurlar ve çalışmazlar ve kullanıcıyı zarara uğratırlar. Kuluçka makinesinde kullanılan motor uzun süre çalışabilme özelliğine sahip olması gereklidir. Kaliteli kuluçka makinesi motorları uzun süre çalışabilme özelliklerine sahiptirler.

Diğer önemli özelliklerden biri de motorun sert çelikten yapılması gereklidir. Yumurtayla dolu olan viyol motora bağlıdır ve motor çalıştığında yüksek basınç altında olur. Yüksek basınç altında kalması onun kırılmasına ve tamir edilemeyecek kadar bozulmasına neden olur. Dolayısıyla zarar uğramamak için dayanıklı bir motor makinemizde bulunduğundan emin olmalıyız.

 

 

Join the Discussion