Skip links

Yeni nesil kafes ile tanışın. Eglu Cube kafesi

Yeni nesil kafeslerle tanışın.

Omlet markası Eglu Cube ismiyle yeni nesil kafes üretti. Bu kafesler temiz ve şık bir görünüme sahip olmalarından yana az sayıda tavuk gibi kümes kuşları için çok uygundur ve yaşadığınız yerde, bahçenizde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bu yeni nesil kafes birçok özelliğe sahiptir. Örnek olarak kolaylıkla temizlenebilen dışkı kabı, ısı ve soğuk geçirmeyen çift cidarlı kabin tilki, köpek ve benzeri tehlikeli hayvanlardan tamamen korumalı gibi özellikler bu kafesi dünyaca ünlü ve en çok istenenler arasında bulunduruyor. Bu kafesi daha detaylı bir şekilde tanımak isterseniz bizimle beraber olun.

Eglu cube kafesi

Eglu cube kafesi bir kafes için gerekli olması gereken her şeyi kendinde bulunduruyor. Özel, yere dökülmeyen yemlik ve su kabı, kümeste horozlar ve tavukları ayırmak için kullanılan özel oda ayıracı, ve yumurtlamak isteyen tavuklar için özel yumurta kümesi ve bir çok özelliklere sahip bu kafes kullanıcılarını bekliyor.

Dayanıklı ve kırılmayan çelik kafese ve kaymayan merdivene sahip bu kafes ile rahatlıkla 4-5 adet tavuk yetiştirebilirsiniz. Ayrıca bu kafesi büyük çaplarda olan kafeslere bile bağlayıp büyük bir sürü oluşturabilirsiniz. Bu kafesin alt kısmında bulunan tekerleklerle kefisinizi istediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Eglu cube kafesi sakin ve sıcak ve en önemlisi tavukların rahatlıkla yaşayabilecekleri bir kümese sahiptir ve 6-8 adet orta boy tavuk ve 6-5 adet büyük boy tavuk için çok uygundur. Kümesin arka tarafı kullanıcının rahatlıkla kümesi kontrol edebileceği bir kapak bulunuyor. bu kapak sayesinde dışkı kabını rahatlıkla çıkarıp temizlemek mümkündür. Kümesin içine tavuğun yumurtlaması için özel bir alan bulunuyor ve tavuk bu alanda rahatlıkla yumurtlayabilir. Dışkı kabı rahatlıkla su ile temizlenme özelliğine sahiptir.

Yeni nesil bir kafes
Yeni nesil bir kafes

Yeni nesil kafesin özellikleri:

Eglu cube kafesi çok dayanıklı ve uzun ömürlüdür ve onu yıllarca sorun yaşamadan kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu kafes gerçekten güvenli bir kafestir. Bu kafes tamamen çelikten yapılmadır ve her türlü, tavuklar için zararlı hayvanlar bu kafesten geçemezler. Hatta en önemli özelliklerinden biri şudur ki tehlikeli hayvanlar kafesin altından tünel kazıp kafese girme imkanı bile yoktur nedeni ise kafesin tünel kazmaya karşı bir özelliği vardır. Yani kafes yerde bile bir çelik kafese sahiptir. Fotoğraf sayesinde nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Bu kafeste 5 adet tavuk rahatlıkla yetiştirilebilir. Ama çok sayıda tavuk yetiştirmek istiyorsanız, kafes büyüyebilme özelliğine sahiptir ve kafesi büyüterek 10 tavuğa kadar kafeste yetiştirebilirsiniz.

Taze yumurtaları her gün kümesten toplayın. Yumurtaları her gün kümesten toplamak çok zevkli bir iştir. 2 tavuğunuz olursa haftada 12 adet yumurta elde edebilirsiniz. Tavuk sayısı fazla olursa yumurta sayısı fazla olacaktır.

Kümesin hem önden ve hem arkadan kapağı vardır. akşamları tavuklar kümese girdikten sonra kümesin kapağını bağlayarak kümesi içine soğuk veya ısının girmesini önlemiş olursunuz.

Kümesin içinde tavukların ve horozların bulunduğu yerin alt kısmında bir dışkı tepsisi vardır ve hayvanların dışkılarının oraya dökülmesi içindir. Bu sayede kuşların yürüdükleri yer temiz olur ve kirli olmaz ve dışkılar ise kolaylıkla makineden çıkartılıp temizlenmiş oluyor.

Kafesin içinde yem ve su kabı bulunuyor ve kolaylıkla yem ve suyu doldurup kafese monte edebilirsiniz. Bu yem ve su kaları özel bir tasarıma sahipler, şöyleki hayvan yem yerken ortalık kirlenmez.
Kümes çift cidarlı kabinde yapılmıştır. Nedeni ise kışın kümesin içinde ısı çıkmaz ve yazın ise havalandırmadan giren serin hava kabinden dışarı çıkıp ziyan olmamasına yardımcı olur.

Altın kuluçka Endüstriyel ve Ticari Gurubu olark makalemizi okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz.

Opinions

    1. Post comment

      Merhaba. bu kafesler yeni oldukları ve yurtdışında üretildiklerinden dolayı ülke çapında bulmak zor. Belki yabancı sitelerden sipariş verebilirsiniz.

      Permalink

Join the Discussion